AIRFLOW Prophylaxis Master opracowany przez firmę EMS

W dziedzinie stomatologii, jak w wielu innych obszarach medycyny, innowacje technologiczne otwierają nowe drzwi do lepszego zdrowia i samopoczucia pacjentów. W SCS Primadent, zawsze idziemy o krok dalej, aby zapewnić naszym pacjentom dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań, które mogą znacząco poprawić ich doświadczenia oraz efekty leczenia. Dlatego z ogromną radością informujemy o najnowszym nabytku w naszej klinice – urządzeniu AIRFLOW Prophylaxis Master, rewolucji w dziedzinie profilaktyki i leczenia stomatologicznego.

Technologia stojąca na straży zdrowych zębów

Nasz najnowszy nabytek, AIRFLOW Prophylaxis Master, jest nie tylko zaawansowanym technologicznie urządzeniem. To przemyślana inwestycja w przyszłość stomatologii i zdrowie naszych pacjentów. Opracowany przez renomowaną firmę EMS, ten zaawansowany sprzęt jest zaprojektowany z myślą o precyzji, ergonomii oraz łatwości konserwacji, co czyni go idealnym narzędziem do zastosowania w profilaktyce, leczeniu próchnicy oraz chorób przyzębia. Jest on również integralną częścią nowoczesnego protokołu leczenia znanego jako Guided Biofilm Therapy (GBT). GBT to rewolucyjne podejście do profilaktyki oraz leczenia w stomatologii, które kładzie nacisk na indywidualne potrzeby pacjenta, minimalizację inwazyjności zabiegów oraz maksymalizację efektywności.

Co to jest GBT?

Guided Biofilm Therapy to kompleksowy, systematyczny protokół leczenia, który skupia się na precyzyjnej identyfikacji i usuwaniu biofilmu z zębów, uzupełnień protetycznych i implantów. GBT opiera się na ośmiu kolejnych krokach, zaczynając od oceny stanu zdrowia pacjenta, poprzez wybarwienie biofilmu dla lepszej wizualizacji, aż po precyzyjne jego usunięcie i instruktaż higieny domowej. Kluczowym elementem GBT jest użycie AIRFLOW Prophylaxis Master do delikatnego, ale skutecznego czyszczenia zębów, co stanowi przełom w profilaktyce i leczeniu stomatologicznym.

Co wyróżnia AIRFLOW Prophylaxis Master?

Przede wszystkim jego zdolność do intensywnego, ale jednocześnie delikatnego usuwania biofilmu, osadów i kamienia nazębnego, zarówno nad- jak i poddziąsłowo. AIRFLOW Prophylaxis Master wykorzystuje kombinację delikatnego piaskowania, wody i powietrza do skutecznego, ale delikatnego usuwania biofilmu i kamienia nazębnego. Zabiegi są przeprowadzane przy użyciu specjalnie zaprojektowanych dysz, które umożliwiają precyzyjne czyszczenie nawet w trudno dostępnych miejscach.

Dzięki wykorzystaniu innowacyjnego piasku AIRFLOW PLUS, proces ten jest znacznie mniej inwazyjny niż tradycyjne metody, minimalizując dyskomfort pacjenta i skracając czas trwania zabiegu. Dodatkowo, system EMS PIEZON NO PAIN z końcówkami PS umożliwia wykonanie skalingu z nieporównywalną dotąd precyzją i komfortem, dzięki regulowanej temperaturze irygacji. To połączenie najnowszych technologii zapewnia naszym pacjentom najlepsze możliwe doświadczenie, jednocześnie maksymalizując efekty leczenia.

Korzyści dla pacjentów

Decyzja o wprowadzeniu AIRFLOW Prophylaxis Master do naszej praktyki stomatologicznej była podyktowana chęcią oferowania naszym pacjentom leczenia na najwyższym poziomie. Urządzenie to nie tylko usprawnia wiele zabiegów stomatologicznych, ale także zapewnia wyższy poziom higieny oraz bezpieczeństwa. Pacjenci mogą spodziewać się szybszych wizyt, mniejszego dyskomfortu oraz lepszych wyników leczenia, co jest naszym głównym celem w SCS Primadent.

Dzięki zastosowaniu delikatnego piasku AIRFLOW PLUS i zaawansowanej technologii, zabiegi są mniej inwazyjne niż tradycyjne metody czyszczenia, co oznacza mniejszy dyskomfort dla pacjenta. Usuwanie biofilmu oraz kamienia nazębnego jest bardziej skuteczne, co przyczynia się do lepszego zdrowia jamy ustnej i zmniejszenia ryzyka rozwoju chorób zębów i dziąseł. Zabiegi przeprowadzane przy użyciu AIRFLOW® Prophylaxis Master są komfortowe i w większości przypadków całkowicie bezbolesne, co jest szczególnie istotne dla osób o wysokiej wrażliwości zębów.

Nowoczesna stomatologia oferuje rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu były nie do pomyślenia. Inwestując w AIRFLOW Prophylaxis Master, otwieramy naszym pacjentom drzwi do świata zaawansowanej opieki stomatologicznej, gdzie komfort, efektywność i skuteczność idą w parze z najwyższymi standardami leczenia.

Zachęcamy do umówienia się na wizytę w SCS Primadent, aby na własne oczy zobaczyć, jak nowe technologie zmieniają oblicze stomatologii i jak możemy pomóc Ci cieszyć się zdrowym uśmiechem bez obaw i dyskomfortu. Wizyta u dentysty jeszcze nigdy nie była tak przyjemna!

UMÓW SIĘ NA HIGIENIZACJĘ

Kontakt